پیوندها

سایت تحلیلی تی اس ای اکسپرت http://tseexpert.ir
زربان - قیمت لحظه ای دلار و طلا
مثقال آنلاین - سرویس پیامک نرخ ارز و سکه
وبلاگ بورس نگار
وبلاگ سایه میرزامحمدی(پانی)
وبلاگ شاهین
50 سهم برتر
وبلاگ رضا کاظمی
کلاس ادبیات
نمابورس
بورس فلزات لندن
بورسین
بورس نیوز
بورس آنلاین
وبلاگ حسینی
سهم من از بورس
بروکر پرسپولیس کپیتال
قیمت جهانی لحظه ای نفت
سایت تحلیلها
وبلاگ سیاوشی
وبلاگ اصغرآقا
وبلاگ علی احمدی
نوسان
بورس مجازی
وبلاگ ابطحی
بورس شانس پول
آرمان آتی
وبلاگ وبمانی
وبلاگ امین خدارحم پور
وبلاگ تحلیلگران بورس
وبلاگ آتبین مقصودی
قوانین بورس - گروه حقوقی ماتیکان
وبلاگ آهن الات شه دوست
وبلاگ محمد اسماعیلی
وبلاگ جعفر فدایی
وبلاگ فاطمه رضایت
وبلاگ جواد طلوع

نگاهی به بازار 14 آبان


1) امروز در حالی بازار آغاز به کار کرد که واقعا در مورد رفتار بازار و اینکه او به کدام مسیر می رود مردد بودیم اما مثبت شدن گروه پالایش و پتروشیمی در کنار اخباری مبنی بر به تعویق افتادن تعیین نرخ سود بانکی ، ضرباهنگ رشد بازار را تند تر کرد و همانطور که شاهد بودیم شاخص توانست به قبله قبلی خود بوسه بزند. در نتیجه معاملات امروز شاخص کل توانست با رشد 704 واحدی به رقم 74.438 واحدی برابر با قله قبلی برسد. فارس که مجددا نیروی گذشته را بدست آورده به کمک خبر های مثبت و جریان سنگین نقدینگی رشد 272 واحدی را برای شاخص کل به ارمغان آورد. شبندر که طی روز های اخیر گوشه نشین شده بود با رسیدن به محدوده حمایتی به پا خواست و تاثیر مثبت 158 واحدی را برای شاخص به همراه آورد. در ادامه شپنا ، غدیر و شاراک به ترتیب با 91 ، 60 و 22 واحد دیگر نماد هایی بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر روی شاخص گذاشتند. ارزش کل معاملات بازار بورس به 275 میلیارد تومان رسید که فارس با 13.4 و مپنا با 12.2 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند. در فرابورس هم شاهد رشد 12 واحدی شاخص این بازار و رسیدن به رقم 804 واحدی بودیم. شتران با 3 بیشترین تاثیر مثبت را تقدیم به شاخص این بازار کرد. ارزش معاملات فرابورس بالغ بر 100 میلیارد تومان بود که حدود 11 میلیارد تومان آن به نام شراز به ثبت رسید.

2) حواشی مربوطه :

الف) بازار امروز را با رشد تقاضا آغاز کردیم . رسیدن قیمت بیشتر سهام به نقاط حمایتی خود در کنار رشد گروه پالایشی و پتروشیمی جو روانی مثبتی را به بازار تزریق کرد. اما در کنار این 2 مسئله ، عامل دیگری که باعث جو بهتری در بازار شد خبری بود که در مورد نرخ سود سپرده های بانکی منتشر شد و همین عامل باعث شد تا فروشندگان کمی از فروش دست کشیده و در کنار آن خریداران بیشتری وارد گود معاملات شوند.

ب) در حوزه اقتصادی ، عدم افزایش نرخ سود برای بازار سرمایه خبر خوبی است. نهاوندیان در مورد نرخ سود بانکی اولا گفته به دلیل این که هم اکنون اقتصاد کشور با رکود تورمی مواجه است، امکان تغییر در نرخ سود بانکی به سرعت وجود ندارد و بر همین اساس، دولت مصمم است که یک حرکت عالمانه در اقتصاد برای تغییر نرخ سود بانکی صورت گیرد. وی همچنین اشاره کرده که : در صورتی که بانک مرکزی در رابطه با نرخ سود تصمیم گیری کرده خودشان باید در این رابطه توضیح دهند اما بنده از افزایش نرخ سود بانکی اطلاعی ندارم ! افزایش نرخ سود بانکی از جهات مختلفی بر بازار سرمایه تاثیر گذار است. افزایش بهره بانکی ، برخی صنایع داخلی را که با همین نرخ کنونی در پرداخت وام های خود با مشکل مواجه هستند را با مشکلات بیشتری روبرو خواهد کرد. برخی صنایع همانطور که در گزارش های میاندوره ای مشاهده کردید از سپرده گذاری در بانک سودهای خوبی کسب کرده اند و اگر این نرخ بیشتر شود مسلما بیشتر سپرده گذاری خواهند کرد !

ج) همانطور که قبلا هم اشاره کردیم بازار فعلا تحت تاثیر اخبار گوناگون بورسی، اقتصادی و سیاسی حرکت می کند و تاثیر این اخبار با توجه به نوع آن فرق می کند. در اخبار اقتصادی مدیرعامل توانیر گفته تلاش است قیمت برق افزایش یابد. قیمت هر کیلووات ‌ساعت برق بطور متوسط 43 تومان است که پیشنهاد هر کیلووات‌ ساعت به 68 تومان ارائه شده است. این موضوع برخی شرکت ها را که عمده مصرف انرژی آنها برق می باشد را تحت تاثیر قرار خواهد داد مانند فولادی ها و فلزی ها !

د) در این حوزه سخنگوی دولت و معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور اعلام کرده: مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها به احتمال فراوان از سال 93 اجرا می‌ شود.

ه) در حالی که بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت دولت یازدهم پیش از این وعده داده بود صادارت نفتی ایران را تا حداکثر ممکن افزایش خواهد داد اینک خبرهای رسیده حاکی از آن است که با افزایش مشکلات پیش روی صادرات نفت کشور آقای وزیر برای سومین بار متوالی درخواست استعفایش را تقدیم رییس جمهور کرده است. زمزمه هایی از احتمال استیضاح وزیر نفت و ظریف به گوش می رسد !!

و) در این حوزه به نظر می رسد گام اول دولت برای افزایش نرخ خوراک گازی ها برداشته شده است. معاون مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در روزهای اخیر مطالبی را اظهار کرده است که شاید نوید بخش گشوده شدن باب جدیدی در این باره باشد. وی درباره مصوبه ستاد تدابیر ویژه برای 325 تومانی شدن قیمت گاز قبلا گفته بود: بنده نماینده حاکمیت در حوزه پتروشیمی هستم و بنابراین تصمیمات شورای عالی امنیت ملی یا ستاد تدابیر ویژه اقتصادی موضع حاکمیتی بنده هم هست. قطعاً دستوری که به بنده ابلاغ شود باید آن را اجرا کنم. هنوز اخبار متفاوتی در این باره شنیده می شود. برخی نرخ 10 سنت را نرخ نهایی برای خوراک اعلام می کنند که البته تخفیفاتی برای آن در نظر گرفته اند برخی نرخ 8 سنت را اعلام می کنند. فعلا در مورد نرخ گاز شرکت های پتروشیمی اخبار ضد و نقیض زیادی وجود دارد.

ز) در اخبار سیاسی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در مورد شعار مرگ بر آمریکا و راهپیمایی های 13 آبان گفته : سابقه عمیقی از بی اعتمادی بین ایران و آمریکا وجود دارد اما ما امیدوارانه به ژنو باز خواهیم گشت. در این حوزه گفته می شود غرب، طرحی را در دست بررسی دارد که به موجب آن به ایران پیشنهاد خواهد شد، بخشی از درآمدهای نفتی بلوکه شده به این کشور بازگردانده شود. این طرح برای پیشبرد بهتر مذاکرات هسته ای، مطرح شده است.

3) شایعات مثبت باعث توجهات به بزرگان بازار شد !!

الف) پتروشیمی ها روز نسبتا مثبتی را تجربه کردند. بازهم شایعه شده که نرخ خوراک گازی بیش از 10 سنت نخواهد شد و البته با این 10 سنت تخفیف هم در نظر گرفته می شود. ما حالت بدبینانه را در نظر می گیریم یعنی 13 سنت. اگر 13 سنت شود و تخفیفی هم در نظر گرفته نشود برخی شرکت ها تعدیل منفی می دهند و باید دید آیا می توانند نرخ های فروش خود را در داخل و خارج از کشور افزایش دهند یا خیر !! مسلما با توجه به رقابت محصولات پتروشیمی در حوزه خلیج فارس امکان رشد قیمت آنچنانی برای صادرات وجود ندارد و باید منتظر نشست تا در مورد خوراک این گروه تعیین تکلیف شود.

ب) نرخ خوراک شرکت های پتروشیمی فن آوران ، زاگرس ، پردیس، خراسان ، کرمانشاه و شیراز گاز متان شیرین می باشد که اگر بر اساس دلار مبادله ای حساب کنیم نرخ آن در بودجه آنها 2.8 سنت می باشد که قرار است به 13 سنت بر اساس دلار 2.500 تومانی افزایش یابد. مسلما در مورد فروش محصولات دغدغه های جدید ایجاد می شود و اگر بتوانند قیمت های داخلی را افزایش دهند تعدیل منفی کمتری خواهند داشت. مسلما اوره سازان دیگر حاضر به فروش اوره به حمایت کشاورزی با نرخ 612 تومان نخواهند بود !!

ج) خوراک شخارک گاز متان ترش با نرخ 9.5 سنت می باشد که اگر به 17.6 سنت افزایش یابد بیش از 100 تومان از سود هر سهم آن کاسته می شود. شخارک گفته به هیچ وجه زیر بار افزایش نرخ گاز ترش به بیش از 9.5 سنت نخواهیم رفت !!

د) خوراک مارون گاز اتان می باشد که نرخ فعلی آن در بودجه 145 دلار در هر تن می باشد که اگر افزایش یابد به 240 دلار در هر تن افزایش خواهد رسید. یک شایعه هم در مورد مارون در این بین بد نیست گفته شود! شنیده می شود مارون قصد ورود به هیئت مدیره شبریز را دارد اما صحت آن هنوز معلوم نیست.

ه) خوراک جم مخلوطی از اتان ( گاز ) و مایع می باشد که عمدتا گاز مصرف می کند. افزایش نرخ خوراک اتان در کنار تخفیف خوراک مایع تا حدودی تعدیل منفی حاصله را پوشش می دهد. 

و) شازند نفتا مصرف می کند که کاملا مایع می باشد. تخفیف 15 درصدی آن بیش از 120 تومان به سود هر سهم شرکت اضافه خواهد کرد. دلیل صف خرید امروز او همین امر بود.

ز) شکبیر هم خوراک مایع مصرف می کند و هم گاز که عمدتا مایع می باشد. اثر افزایش نرخ خوراک اتان در کنار تخفیف مایع اثرات یکدیگر را تا حدودی خنثی می کنند.

ح) حالت هایی که بررسی شد بدترین حالت ممکن برای نرخ خوراک می باشد که اگر کمتر از این مبلغ باشد مسلما تعدیل منفی در کار نخواهد بود. اما در مورد صادرات این گروه هم باید توجه به نرخ دلار و تاثیرات آن داشت.

4) شورای پول ، گروه پول را به حاشیه برد !!

الف) در بانکی ها موضوع نرخ سود و بهره بانکی بحث مهمی است که قرار بود امروز شورای پول و اعتبار در این مورد تصمیم گیری کند اما شنیده شد این موضوع از دستور جلسه خارج شده است. همین عاملی بود تا نمادهای بانکی با افزایش عرضه ها روبرو شوند.

ب) بانک تجارت تمایل دارد در بیش از 300 تومان تثبیت شود اما خبر مربوط به سود بانکی سهم را به کمتر از 300 تومان کشاند. افزایش سرمایه شرکت طی 4 ماه آتی عملی خواهد شد ولی زمان دقیق مشخص نیست و در حال اجرای مراحل قانونی می باشند شاید هم در روزها یا هفته های آتی گزارش افزایش سرمایه منتشر شود.

ج) بانک صادرات که رشد خوبی از قیمت اسمی تا 118 تومان داشته امروز افت قیمت داشت. با خبر قطعی فروش بلوک غدیر و نیروگاه قائم می تواند باز هم رشد کند. صندوق بازنشستگی نفت فروشنده اصلی سهم در روزهای اخیر بوده است.

د) دیروز در مورد افزایش سرمایه وپست صحبت کردیم و سهم به صف خرید بیش از 2 میلیون سهمی رسید. این در حالیست که روز گذشته افت محسوسی را تجربه کرده بود.

ه) وپارس هنوز موفق به عبور از مقاومت مهم 330-335 تومان نشده است. شرکت ایده گستر دور اندیش خریدار روزهای اخیر وپارس بوده است.

و) در بانک ملت انتظارات از سهم در رابطه با تعدیل عایدی از محل تسعیر نرخ ارز بالاست. گروه مالی ملت این روز ها خریدار سهم می باشد.

5) حمایت از گروه فلزات رنگین !!

الف) در فولادی ها ذوب در 380 تومان حمایت خوبی دارد. شرکت برای سال جاری و البته بیشتر برای سال آتی از محل کاهش هزینه ها تعدیل مثبت خواهد داشت اما معاملات محصولات شرکت در بورس کالا را زیر نظر داشته باشید. معاملات اخیر شرکت در بورس کالا از لحاظ مقداری قابل توجه بوده اما شاهد کاهش نرخ محصولات اکثر فلزات هستیم.

ب) فخوز با افت اخیر خود به محدوده های حمایتی رسیده است. گفته می شود این شرکت همانند ذوب افزایش سرمایه دارد. به نظر نمی رسد شرکت تا پایان سال از محل افزایش نرخ فروش شمش و تختال تعدیل سود داشته باشد ولی از رکورد زنی در تولید می تواند باز هم سود خود را افزایش دهد و  سودش را به بیش از 900 تومان به ازای هر سهم برساند.

ج) در فلزی ها فباهنر دیروز به بیش از 300 تومان رسید ولی سرمایه گذاری صدر تامین با فروش های خود افت قیمت سهم را رقم زد. سهم در پایان معاملات امروز به صف فروش رسید.

د) فایرا مثبت بود. خبر مربوط به افزایش نرخ برق می تواند سهم را تحت تاثیر قرار دهد. مدیرعامل توانیر گفته تلاش است قیمت برق افزایش یابد. فایرا شمش آلمینیوم تولید می کند. میزان تولید شمش آلومینیوم كشور در 7 ماهه سال جاری حدود 6 % افزایش یافته است.

6) نگاهی به غول های سرمایه گذاری !!

الف) واتی در بیش از 700 تومان متعادل است. تخفیف نرخ خوراک مایع و افزایش صادرات مسلما تعدیل مثبت خوبی را برای شیران رقم می زد و واتی می تواند با این تعدیل سود خوبی شناسایی کند. رفتار حرکتی این 2 سهم مشابه یکدیگر می باشد.

ب) غدیر با توجه به تغییر مدیرعامل با رشد قیمتی تا محدوده درصد مثبت پیش رفت. آقای کیانی جای خود را به آقای سلیمانی داده است. سلیمانی فردی با تجربه در حوزه مدیریت می باشد و سهامداران غدیر به این موضوع واکنش مثبتی نشان دادند.

ج) فارس با صف خرید امروز به بیش از 1.600 تومان رسید. سهم در بلند مدت شرایط خوبی خواهد داشت. پارسان هم مثبت و متعادل بود. خبر مربوط به حضور مدیرعامل پارسان در فارس تکذیب شد.

د)  وملت از معدود سهام زیر قیمت اسمی است و ظاهرا این سهم قصد دارد به بیش از 100 تومان برسد. در یکی دو روز اخیر سهم با اقبال روبرو شده و امروز هم  صف خرید تشکیل داد.

ه) در تاپیکو که مثبت و متعادل بود خبرهایی مبنی بر افزایش سرمایه اش به گوش می رسد. تاپیکو برای میان مدت و بلند مدت از سهام کم ریسک بازار می باشد.

و) وخارزم با توجه به احتمال فروش بلوک غدیر باز هم مورد توجه بود. در مجموعه وصنعت جابجایی های مدیریتی را شاهد هستیم. سهم به محدوده 300 تومان واکنش نشان داد و امروز رشد کرد.

7) چراغ سبز !!

الف) خودرویی ها با توجه به افت اخیر و با توجه به رسیدن به نقاط حمایتی رشد کردند. سهام کم ریسک گروه خگستر و خبهمن می باشند. خبهمن با پوشش کامل فروش و بهای تمام شده تولید نشان داد از این به بعد گام به سمت سرمایه گذاری و هلدینگ شدن بر می دارد. ظاهرا بلوک اخیر فملی را خبهمن خریداری کرده است. تحولات خبهمن در ماه ها و سال های آتی با توجه به تغییر ماهیت، می تواند جالب باشد.

ب) در این گروه دبیر انجمن خودرو سازان اظهارات روز گذشته رئیس ایدرو درباره عدم تغییر قیمت خودرو تا پایان سال را غیر منطقی دانسته و گفته: اگر دولت خواستار افزایش قیمت خودرو نیست زیان خودروسازان را جبران کند.

ج) در این گروه در زامیاد تحرکات بیشتری دیده می شود. بیمه ایران فروشنده و مدیریت صبا خریدار آن می باشد.

8) دالتون های صف نشین !!

الف) در گروه پالایشی خبر پیشرفت قابل قبول در طرح بنزین سازی شبندر و همچنین رسیدن به قیمت های حمایتی معاملات مثبت را به گروه تزریق کرد.

ب) در این گروه امروز شاهد برگشت کلیه نماد ها شدیم. در این گروه شپنا و شتران به جهت افزایش سرمایه از ریسک کمتری برخوردار می باشند. شاوان که یکسره تا قیمت های 4.500 تومان رفته بود امروز از استقبال کمتری برخوردار بود. به نظر می رسد روز آتی صفوف اکثر نماد های این گروه عرضه شود. جریان پول تا حدودی از این گروه خارج شده و حرکت این گروه با منطق بیشتری همراه شده است. رشد اصلی و احتمالی این گروه احتمالا به گزارش های میان دوره ای بعدی موکول شود.

ج) شرانول سود هر سهم سال مالی جاری خود را از 2.289 ریال به 2.748 ریال افزایش داده و با تعدیل مثبت 20 درصدی مواجه شده است. شرکت در 6 ماهه واقعی 53% آن را پوشش داده است. علت تعدیل افزایش فروش و کاهش بهای تمام شده بوده است. افزايش فروش عمدتا بدليل افزايش نرخ محصولات صادراتي و جابجايي بخشي از برنامه فروش داخلي به فروش صادراتي و همچنين کاهش قيمت تمام شده بدليل کاهش نرخ ميانگين مصرف مواد اوليه وارداتي با توجه به موجودي ابتداي سال و سفارشات در راه مي باشد. شرکت در دوره 6 ماهه 45% مقدار تولید و 44.5% مقدار فروش پیش بینی شده را پوشش داده است. مقدار تولید و فروش پیش بینی شده نسبت به گزارش قبلی تغییری نداشته است.

د) شنفت همچنان مورد توجه می باشد. اگر شرکت تا پایان سال مالی جاری عملکرد سودآوری خود را مطابق 3 ماهه دوم ادامه دهد می تواند سود هر سهم خود را تا 500 تومان افزایش دهد. در این گروه شبهرن و ونفت هم به صف خرید رسیدند.

9) اقبال بازار به گروه تجهیزات !!

الف) در تجهیزاتی ها صف فاذر در کمتر از 300 تومان جمع آوری شد و در ادامه سهم رشد کرد و برای فردا در 314 تومان صف خرید نشستند. رتکو با توجه به تعدیل مثبت 20 درصدی که داد از صف فروش رهایی یافت. حفاری که سهم کم ریسک گروه می باشد رشد خوبی داشت.

ب) گفته مي شود 3 نيروگاه به مپنا واگذار شده و حالا با دستور وزير بايد آن ها را خصوصي كنند. اين مسير فقط از طريق بورس ممكن است كه نيروگاه ها را به بورس آورده و ارزش گذاري شده و واگذار شود. اين خبر 2 وجه دارد. اگر اين نيروگاه ها براي مپنا مي ماند نرخ سود منطقي و مناسب را از صادرات برق براي شركت كسب مي كرد اما واگذاري درست است درآمد شناسايي مي كند اما آن سود ثابت را دیگر نخواهد داشت. به هر حال خبر خوبي براي سهم است اما اين پروسه به سال 93 منتقل مي شود. تا آن جا كه شنيده مي شود حتي براي قيمت گذاري نيروگاه ها به مشكل خورده اند. گفته مي شود سنا كه مپنا 18% آن را در اختیار دارد تا  3 ماه آينده وارد فرابورس می شود.

ج) آکنتور که کم کم به سمت قیمت های مثبت کامل پیش می رفت در پایان با صف فروش روبرو شد. شرکت در 6 ماهه همان سود 1019 ریالی را اعلام کرده و 26% آن را نیز پوشش داده است.

د) شرکت نیرو ترانس پیش بینی سود هر سهم خود برای سال مالی 92 را بدون تغییر نسبت به پیش بینی قبلی مبلغ 613 ریال اعلام کرد. این سهم در 6 ماهه واقعی 272 ریال این پیش بینی معادل 44% را محقق کرده است. شرکت پيش‌بيني سود تلفيقي هر سهم را براي سال مالي منتهي به 92/12/29 را با سرمايه 240 ميليارد ريال مبلغ 621 ريال اعلام نموده است. شرکت اعلام نموده : هيئت مديره در نظر دارد 70% سود خالص را به عنوان سود نقدي سهام جهت تقسيم به مجمع عمومي عادي ساليانه 92 پيشنهاد نمايد.

10) انبوه سازان نسبت به رشد بازار مورد بی مهری قرار گرفته اند !!

الف) در گروه ساختمانی شاهد معاملات مثبت در اثر نماد های این گروه بودیم. گروه ساختمانی رشد بسیاری را از بازار عقب بوده و انتظار می رود با توجه به مجامع پیش روی خود از اقبال بیشتری برخوردار شوند.

ب) در این گروه امروز معاملات پر حجمی در نماد وساخت انجام شد و به نظر می رسد این سهم در صورتی که روز آینده موفق شود از مقاومت خود عبور کند ، در مرحله بعدی تا 420 هم رشد قیمتی را تجربه کند. شایان ذکر است زیر مجموعه های مهم این گروه یعنی ثنوسا و کرمان هم در حال رشد می باشند که این رشد بر ارزش سهم تاثیرگذار خواهد بود. اخبار غیر رسمی از نهایی شدن افزایش سرمایه بانک اقتصاد نوین خبر می دهد. این افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی بوده و تاثیر بسزایی بر رشد وساخت و وبشهر خواهد گذاشت.

ج) ثباغ در حالی صورت های مالی 6 ماهه خود را منتشر کرد که مبلغ 803 ریال سود را برای 6 ماهه نخست سال شناسایی کرده است و نسبت به دوره مشابه خود در سال گذشته 165% رشد داشته است.

11) توجه ها به گروه الکترونیک بیشتر شده است !!

الف) در این گروه شاهد معاملات پر حجم و صف خرید در نماد رتاپ بودیم. سهم فردا با مقاومت خود درگیر می شود که در صورت شکست این مقاومت می توان به رشد بیشتر سهم امیدوار بود.

ب) رکیش بعد از معاملات پرحجم به صف خرید رسید اما صف او عرضه شد. با شفاف سازی در مورد قرارداد های رکیش انتظار رشد قیمتی سهم تا قیمت های 1.400 - 1.500 تومانی را تا پایان سال داریم.

ج) مداران هم با توجه به شنیده هایی مبنی بر قرار داد جدیدش با صف خرید روبرو بود ولی امروز متعادل شد لیکن خریدها در سهم جالب بود. ملی انفورماتیک عرضه کننده سهم بود.

12) گروه حمل و نقل :

الف) در حمل و نقلی ها حپترو و توریل مثبت هستند. شنیده می شود مدیرعامل سازمان بنادر تغییر خواهد کرد و این سهامداران حتاید را امیدوار می کند. از حتوکا هم شنیده می شود قراردادهای جدیدی در دست دارد.

ب) حفارس در جدید ترین گزارش اعلامی در مورد پیش بینی سود هر سهم خود برای سال مالی 92 مبلغ 52 ریال زیان شناسایی کرد که نسبت به آخرین پیش بینی 22% تعدیل مثبت داشته است . همچنین شرکت در گزارش 6 ماهه خود مبلغ 4 ریال زیان را اعلام کرده که نشان از 8% پوشش در این مدت می باشد. سهم امروز به بازار بازگشت و با رشد بیش از 4 درصدی روبرو شد.

13)  نرخ ارز و سکه ( خرید – فروش ) :

 الف) دلار : 3.010– 3.020 تومان

 ب) یورو : 4.070 – 4.080 تومان

 ج) درهم امارات : 815 – 825 تومان

 د) سکه طرح جدید : 935.000 – 945.000 تومان


تهیه کننده : مهبــــد

mg.bours@yahoo.com

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۴ آبان۱۳۹۲ساعت 16:37  توسط احسان وفادار